logolarBALKAYA İNŞAAT LTD. ŞTİ.

Balkaya; ticari faaliyetlerine 1960 yılında inşaat malzemeleri ve inşaatçılık ile başlamıştır. 2004 yılına kadar, inşaatın yanı sıra, akaryakıt, petrol ürünleri ve servis hizmetleri konularında faaliyetlerine devam etmiştir 2004 yılında Balkaya İnşaat Ltd. Şti.’ni kurarak büyük ölçekli konut ve işyeri projeleri gerçekleştirme hedefi ile yapı sektörüne adım atmıştır.

Gelecek vadeden lokasyonlarda, butik projeler üreterek, müşterilerine konforlu ve kaliteli bir yaşam sunmasının yanı sıra, yüksek katma değer sağlayan yatırım yapmanın keyfini de bir daha yaşatmak Balkaya İnşaat’ın temel prensibi olmuştur.

Şu ana kadar tamamlanmış olduğu her projede, gerek yapı kalitesi gerekse sunduğu yaşam kalitesi konusunda kazandığı güven ile daha büyük projelere adım atan Balkaya, yapı sektörünün seçkin firmaları arasında yerini almıştır.

Müşteri memnuniyeti koşulsuz öncelik olarak benimseyen Balkaya, tüm projelerini deneyimli bir mimar ve mühendis kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Bu projelerde, Türkiye’nin ve dünyanın kendi segmentlerinde markalaşmış, kendilerini kanıtlamış tedarikçileri ile çalışarak, Balkaya’ya has yüksek kalite standartlarına ulaşmayı başarmıştır.

PROJELERİMİZ

SUN FLOWER AVM

2004 yılında Esenkent’te yapımına başlanan “Sun Flower Alışveriş ve Yaşam Merkezi” 2006  tamamlanmıştır. Projede 5.800 metre kare kapalı alan inşaatı  gerçekleştirilmiştir. 98 mağaza, sinema ve foodcourt katından oluşan Sun Flower,  Ülkemizin ve dünyanın  seçkin markalarının tercih ettiği bir proje olmuştur.

OUTLAND AVM

Yapımına 2005 yılında başlanan Outland Alışveriş Merkezi, 2007 yılında tamamlanmıştır. Projede 6.110 metrekaresi kiralanabilir, toplam 14.700 metrekare kapalı alana inşaatı gerçekleştirilmiştir. 133 mağaza, 1 banka şubesi ve foodcourt katı olarak tasarlanan Outland AVM, Bahçeşehir ve Esenkent’in kesiştiği noktada, tüketicilerin önde gelen tercihi konumundadır.

BALKAYA EVLERİ

Gelişimini hızla sürdüren Mibaroba’da 2007 yılında inşaatına başlanan Balkaya Evleri projesi, 2008 yılı itibariyle tamamlanmıştır. 3.000 metrekare alanda inşaa edilen projede toplam 6.500 metrekare kapalı alan inşaatı gerçekleşmiştir. Balkaya Evleri 3 blokta, 7′si dubleks, 21′i 3+1 olmak üzere toplam 28 daireden oluşmaktadır. Proje, Marmara Denizi de dahil keyifli bir panoramaya sahip olup, yüksek teslim standartları ile yoğun ilgi görmüştür.

CITYCOURT

Bahçeşehir’de 23.500 metrekare alanda, yalnızca 85 ailenin sahip olabileceği seçkin bir proje olarak tasarlanan citycourt’un inşaatına 2008 yılında başlanmıştır. Projede 23.400 metrekare inşaat gerçekleştirilmiştir. 2010 yılında tamamlanan proje; müstakil ve ikiz villalar 3 katlı dairelerden oluşmaktadır. Citycourt; yeşil alanlar, yürüme parkurları, göleti, spor alanları, açık ve kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna ve çocuk parkı gibi donatıları ile kısa zamanda Bahçeşehir’in seçkin projeleri arasında yerini almıştır.

AKARYAKIT İSTASYONLARI

Balkaya; yapı sektöründeki faaliyetlerinin yanı sıra 1986 yılından günümüze sahip olduğu BP akaryakıt istasyonlarında da hizmetlerini sürdürmektedir.

İlk istasyon 1986 yılında Avcılar – Firuzköy yolu üzerinde kurulmuştur. 2.000 metrekare alana sahip olan BP markalı benzin istasyonu 7/24 hizmet veren market, oto yıkama ve servis alanlarına sahiptir.

2010 yılında kurulan Esenyurt – Kıraç yolu üzerindeki ikinci istasyon, 3.050 metrekare alana inşaa edilmiştir. BP markalı benzin istasyonunda; standart istasyon hizmetlerinin yanı sıra Balkaya İnşaat, Toptan Elektrik Satış ve Enerji Danışmanlık faaliyetlerinin yürütüldüğü ofis binası bulunmaktadır.

BALKAYA ENERJİ TOPTAN SATIŞ A.Ş.

Balkaya Enerji Toptan Satış A.Ş. adı ve T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilmiş ETS/2837-3/1727 numaralı lisansı ile 27/10/2010 tarihinden bu yana serbest tüketicilere indirimli elektrik tedariki sağlayan şirketimiz, liberalleşen Türkiye Elektrik Piyasası’nda yükselen bir değerdir.

Büyük müşteri portföyü, sağlam sermaye yapısı, genç ve dinamik uzman kadrosu, satış öncesi ve sonrasında abonelerine sağladığı hizmet esaslarıyla Balkaya Enerji sektöründe fark yaratır.

BALKAYA DANIŞMANLIK EMİSYON TİCARETİ ve MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ A.Ş.

İştirakimiz, lisanssız elektrik üretimi kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarından (güneş ve rüzgar) enerji üretimi yapmak isteyen yatırımcılarımıza, saha seçimlerinden projelendirmeye, ön ve kati fizibilite raporlarının hazırlanmasından tesis bileşenlerinin tedarikine ve proje finansman çözümlerinde anahtar teslim hizmetler sunar. Bununla birlikte, düşük karbon ekonomisine geçiş sürecinde hızla büyüyen karbon emisyon ticaretinde faaliyet gösteren şirketimiz, gönüllü karbon piyasalarında (VERs – OTC) geliştirilmiş karbon sertifikalarının alıcılarla buluşturulması konusunda ulusal ve uluslararası bağlantılarıyla sektör oyuncularına alternatifler yaratır.